Dominika Tomczyszyn


Pedagog, terapeuta NEST i doradca życia rodzinnego

Jestem kobietą i nie wyobrażam sobie życia bez ludzi. Niezwykle cenię sobie przyjaźń, zwłaszcza tę pielęgnowaną od wielu lat i mam głębokie poczucie, że jestem hojnie obdarowana DOBREM, jakim jest dla mnie drugi człowiek.

Moje doświadczenie zawodowe rozwija się od roku 2005 i jest związane z towarzyszeniem ludziom w ich drodze.

Pracuję w Fundacji PRZYJAZNY DOM jako terapeuta osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, starając się jednocześnie towarzyszyć ich rodzicom w codziennych trudach i radościach życiowych. Od osób niepełnosprawnych uczę się cieszyć z małych rzeczy, zauważać i doceniać swoje osiągnięcia, ale także wyrażać siebie i kochać.

Jestem także terapeutą NEST w Fundacji EVANGELIUM VITAE, a więc służę pomocą psychologiczną osobom dorosłym, które doświadczyły różnego rodzaju traumatycznych przeżyć takich jak: wykorzystanie, zaniedbanie, przemoc ( fizyczna, emocjonalna, seksualna), deprywacja i inne. Znaczące straty osobiste, którymi zajmuje się NEST obejmują doświadczenie utraty w miarę dobrego dzieciństwa oraz utraty ciąży (poronienie, martwy płód, aborcja, śmierć okołoporodowa, urodzenie dziecka niepełnosprawnego). Program ten jest zalecany wszędzie tam, gdzie występuje związek pomiędzy obecnie przeżywanymi trudnościami, a wcześniejszym doświadczeniem traumy, zaniedbania czy straty, tak by na nowo żyć nadzieją i budować swą codzienność w harmonii z ludźmi i samym sobą.

Zajmuję się również doradztwem rodzinnym w PORADNI RODZINNEJ przy parafii św. Jadwigi, towarzysząc narzeczonym w ich przygotowaniach do zawarcia sakramentu małżeństwa. Wprowadzam ich w przestrzeń dialogu „ku miłości” oraz szacunku co do daru i bogactwa płodności. Porady doradcy życia rodzinnego tyczą się także przestrzeni wspierania osób w trudnych momentach życiowych.

Jako pedagog pracuję w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 we Wrocławiu. Towarzyszę dzieciom i młodzieży w pokonywaniu kolejnych etapów rozwojowych zgodnie z ich potrzebami i możliwościami – na miarę ich aspiracji. Jednocześnie rodziców i nauczycieli staram się wspierać w pełnieniu przez nich roli rodzicielskiej i wychowawczej.

Dodatkowo prowadzę warsztaty dla młodych kobiet pt. Droga do K+OBIE+COŚ+CI próbując pomóc dostrzec piękno każdej z uczestniczek.

Należę także do wspólnoty BETANIA,  gdzie czerpię siły na swoją codzienność, pochylając się nad Słowem Bożym.

Oprócz spotykania się z bliskimi bardzo lubię czytać, oglądać dobre filmy, śpiewać, podróżować, pływać kajakiem i jeździć na rowerze.

kontakt: dominika.tomczyszyn@gmail.com

  

Naprotechnologia - leczenie niepłodności