Budowa grobowca dla dzieci, które umierają przed narodzeniem

Wrz 11, 2013   //   by fundacja   //   Aktualności Fundacja  // 

Nie wszyscy rodzice zgłaszają się w szpitalu po szczątki swego zmarłego dziecka, aby je pochować. By zarówno dziś jak i w przyszłości mogli oni identyfikować miejsce pochówku swoich dzieci Fundacja Evangelium Vitae włącza się w inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci.

Inicjatywa budowy grobowca dla dzieci, które umierają przed narodzeniem i których doczesne szczątki nie są odbierane przez rodziców zrodziła się w głowach kilku osób. Pomysł poparł Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, Fundacja Evangelium Vitae włączyła się w sprawy organizacyjne, a patronat duchowy nad całym projektem objęli członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Obecnie mamy zainteresowanie i wsparcie wrocławskich szpitali, jesteśmy po wstępnych rozmowach z władzami samorządowymi i realizacja projektu jest na jak najlepszej drodze.

Jaki to projekt?

Pragniemy aby każde dziecko zmarłe przedwcześnie zostało godnie pochowane na jednym z wrocławskich cmentarzy i aby rodzice mieli wiedzę, gdzie spoczywają doczesne szczątki ich dziecka. Pragniemy, aby pomnik dziecka nienarodzonego miał także wymiar symboliczny, dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kilka razy w roku odbywałyby się kremacje oraz pogrzeby dzieci nienarodzonych z Wrocławskich szpitali. 

Czego potrzebujemy?

Jesteśmy na etapie ustalania różnych spraw organizacyjnych ze szpitalami i władzami samorządowymi, potrzebujemy jednak Twojego wsparcia duchowego i materialnego. Koszt grobowca i pomnika to około 100 000 zł.

Wesprzyj budowę pomnika dziecka nienarodzonego oraz inicjatywę stworzenia grobowca dla zmarłych przedwcześnie dzieci, których rodzice nie odbiorą ze szpitala.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Evangelium Vitae: 76 1370 1301 0000 1706 4553 0000 w Banku DnB NORD z dopiskiem Pomnik Dziecka Nienarodzonego

Comments are closed.

Naprotechnologia - leczenie niepłodności